نکات آموزشی تابستانی جارد وارد

ساخت وبلاگ

جرد وارد یک المپیکی است، یک دونده حرفه ای برای Saucony و پدر پنج فرزند است. او همچنین با دویدن در گرما غریبه نیست. وارد در یوتا زندگی می کند و قطار می کند، جایی که روزهای تابستان اغلب به ۱۰۰ درجه می رسد.

در آزمون ماراتن المپیک ایالات متحده در فوریه 2016، دمای غیرقابل فصل گرم شرایط مسابقه وحشیانه را ایجاد کرد. وارد بیشتر مسابقات را به برتری رساند و در جایگاه سوم قرار گرفت و بلیط خود را برای المپیک ریو به دست آورد.

با وارد به گفت و گو نشستیم تا در مورد رژیم تمرینی او، مسابقات آتی و توصیه های او در مورد تمرین و مسابقه در گرما آشنا شویم.

تمرین تابستانی شما چگونه است؟ کجا می دوی؟

JW: تابستان زمان من برای دویدن چند مسابقه مسافت کوتاه‌تر است و کمی روی سرعتم کار می‌کنم، که بسیار سرگرم‌کننده است. من Bolder Boulder 10K را اجرا کردم، 10K دیگر را این آخر هفته در Green Bay اجرا کردم و در جولای در Salt Lake City یک مسابقه 10K را اجرا خواهم کرد.

من معمولاً از تابستان به عنوان یک زمان سرگرم کننده برای افزایش سرعت خود قبل از شروع یک فصل ماراتن با حجم بالا استفاده می کنم. این یک راه سرگرم کننده برای جدا کردن تمرین برای من است. احساس می‌کنم که کار سرعتی سقف پتانسیل من را در ماراتن افزایش می‌دهد و سپس می‌توانم روی کارایی خود کار کنم تا در طول تمرینات ماراتن به آن سقف برسم. من در پاییز امسال در یک ماراتن شرکت خواهم کرد، اما هنوز مطمئن نیستم کدام یک.

من در میپلتون، یوتا، که در حدود 4500 فوت ارتفاع است، زندگی می کنم و تمرین می کنم. اغلب اوقات زمانی که برای یک ماراتن بزرگ تمرین می‌کنم، به جایی بالاتر می‌روم، مانند پارک سیتی. قطعاً برخی تغییرات فیزیولوژیکی در ارتفاع اتفاق می‌افتد، اما زمانی که بعد از تمرین در ارتفاع به سطح دریا برمی‌گردید، فقط یک تقویت ذهنی خوب است.

داغ ترین مسابقه ای که در آن دویده اید چیست و چگونه از آن عبور کردید؟

جی دبلیو: آزمایشات المپیک 2016 در لس آنجلس احتمالا داغ ترین ماراتنی بود که من دویدم، اما برخی از مسابقات پیست را که داغ تر بودند، اجرا کردم. فقط باید سرعت خود را تنظیم کنید. هر چه مسابقه طولانی تر باشد، سرعت شما باید بیشتر تنظیم شود تا با گرما سازگار شود. بدن شما باید خیلی سخت کار کند تا خنک بماند و هنگامی که شروع به گرم شدن بیش از حد می کنید، معکوس کردن آن واقعاً دشوار است. من فکر می کنم شما همچنین می توانید با شروع مسابقه هیدراته و دریافت آب زودهنگام در سوخت رسانی خود پیشگیری کنید.

وقتی هوا خنک است، من فقط از نقطه نظر کالری به سوخت خود نزدیک می شوم. وقتی هوا گرم است، تمرکز من از کالری به هیدراتاسیون تغییر می کند، زیرا می دانم که این چیزی است که می تواند من را بشکند. من فقط سعی می کنم در طول مسابقه تا جایی که بتوانم آب بنوشم. هر بار که از یک پایگاه امداد عبور می کنم، که معمولاً تقریباً هر مایل است، یک فنجان می گیرم، و سپس هر 5K بطری ام را در ایستگاه های نخبه می گیرم. وقتی اولین ماراتن خود را در سال 2013 دویدم، مطمئن نبودم که چگونه فنجان های آب را بگیرم. مربی ام به من گفت که مثل عقاب از آسمان بیا، سر جام را بفشار و از انتهای آن بنوش.

نکات شما برای تمرین در گرما چیست؟

JW: راه هایی وجود دارد که بدن شما را تحریک می کند تا با گرما سازگار شود. اگر در مورد آن کوشا باشید، حتی می توان آن را در یک هفته انجام داد. قبل از اینکه در سال 2016 به ریو بروم، دکترم به من گفت که بدن من در عرض یک هفته پس از حضور در آنجا و دویدن در گرما سازگار خواهد شد. بنابراین اگر مسابقه ای گرم و مرطوب دارید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در قسمت های گرم روز بدوید. این به شما کمک می کند کمی بیشتر عرق کنید و به بدن خود یاد می دهید که آب بیشتری ذخیره کند.

شما مجبور نیستید بیرون بروید و تکرارهای مایل یا دویدن با سرعت را در قسمت گرم روز انجام دهید، فقط کمی دویدن آسان انجام دهید. در تابستان، تمرینات سختم را صبح انجام می‌دهم، به‌این‌ترتیب دچار دویدن و تصادف نمی‌شوم، اما بعدازظهرها دویدن آسان انجام می‌دهم.

اگر در جایی سرد زندگی می کنید، می توانید عرق کرده بدوید یا حتی در سونا بنشینید. تلاش برای شبیه سازی محیطی که قرار است در آن مسابقه دهید، چه تپه، چه ارتفاع یا گرما، همیشه مفید است.

آیا توصیه شما هنگام آماده شدن برای یک ماراتن 5K یا 10K در مقابل یک ماراتن نیمه یا کامل یکسان خواهد بود؟

JW: هنگامی که هوا واقعاً گرم می شود، بالای 80 یا 90 درجه، می توانید در طول 5K آب کافی از دست بدهید که بر عملکرد شما تأثیر بگذارد. اما در طول مسابقاتی که کمتر از نیم ساعت طول می کشد، به آبرسانی زیاد فکر نمی کنم. هنگامی که به یک ساعت از خواب بیدار می شوید، باید یک برنامه هیدراتاسیون داشته باشید.

کفش مورد علاقه شما در حال حاضر چیست؟

JW: Saucony Andorphin Shift یکی از موارد مورد علاقه من برای چند سال است. من با اندورفین پرو مسابقه می دهم اما تمرین در شیفت را خیلی دوست دارم. حدود 70 درصد از حجم تمرین من را اداره می کند.

من همچنین در تمام مدت حضورم در Saucony از طرفداران بزرگ Triumph بودم و نسخه جدیدی که به زودی منتشر می شود بسیار جالب خواهد بود. من همچنین مایل های زیادی را در Saucony Tempus جدید طی کرده ام. عاشقشم. به نظر یک کفش پایدار است اما واقعا سبک است. چیزهای هیجان انگیز زیادی از خط لوله Saucony بیرون می آید.

 

بررسی انواه کفش ورزشیورزشی...
ما را در سایت بررسی انواه کفش ورزشیورزشی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : رضا bosic40562 بازدید : 99 تاريخ : سه شنبه 17 آبان 1401 ساعت: 16:11