چگونه ایر جردن 1 نایک به با ارزش ترین کفش ورزشی سبک زندگی تبدیل شد

ساخت وبلاگ

مجموعه داران کفش، تحلیلگران و ناظران صنعت می گویند که تاریخچه غنی کفش کتانی، توانایی نایک در مدیریت کمبود، همکاری های پرفروش اخیر و مستند «آخرین رقص» این کفش ورزشی را در صدر فهرست علاقه مندی های کفش های ورزشی نگه داشته است.

بیش از یک سوم معاملات از اول اکتبر در Tradeblock، برنامه‌ای که به کلکسیونرها امکان داد و ستد کفش‌های کتانی را می‌دهد، یک Jordan 1 را شامل می‌شود. طبق گفته این شرکت، کمد اعضای Tradeblock حاوی بیش از 250000 جفت Jordan 1 است.

در eBay، کلکسیونرهای کفش های کتانی امسال به طور متوسط ​​بیش از 100000 بار در روز جست و جوی Jordan 1s کردند که نسبت به سال 2021 افزایش 11 درصدی داشته است.

کتونی نایک جردن 1 هم‌ اکنون در مسیر تبدیل شدن به یکی از پرفروش ‌ترین کفش های جردن در فروشگاه آف مد است، حتی اگر تقاضا برای برخی از رنگ‌های غیر اصلی این کفش‌های کتانی کاهش یابد.

دیلن دیتریچ، رئیس تحقیقات Altan Insights و نویسنده کتاب «رشد اسنیکونومیک» که رشد کفش‌های کتانی را دنبال می‌کند، می‌گوید: این شبح اساساً قفلی برای فروش در هر رنگی در سال‌های 2019، 2020 و اوایل سال 2021 بود. یک کلاس دارایی

"این مورد در سال جاری کمتر بوده است، زیرا چندین نسخه دیگر به سرعت فروخته نمی شوند و برخی از قیمت های بازار ثانویه نشان دهنده نرمی است."

رنگ «گمشده و پیدا شده» ایر جردن 1 شیکاگو متفاوت خواهد بود.

TJ Keasal، سازنده کفش های کتانی و لباس های ورزشی دیجیتال، می گوید: «تقاضا برای رنگ شیکاگو در جردن 1 همیشه برای برخی باقی خواهد ماند، زیرا این یک جفت جام واقعی است که از بقیه پیشی می گیرد.

"یک ضربه فوری"

در حالی که قرارداد مایکل جردن با نایک استاندارد طلایی برای تایید ورزشکاران است، اما اینطور شروع نشد.

بنیانگذار و مدیر عامل  Tradeblock، Mbiyimoh "Beems" Ghogomu، گفت: "در ابتدا، تعداد زیادی از منتقدان نسبت به تصمیم نایک برای دادن یک خرید بزرگ کفش ورزشی به مایکل جردن قبل از اینکه او در سال 1985 یک بازی را انجام دهد، وجود داشت."

هنگامی که جردن در زمین های NBA اوج گرفت، اولین کفش امضا شده او بلند شد. نایک این کفش را در مارس 1985 به بازار عرضه کرد. در سال اول 130 میلیون دلار از آنها فروخت. واشنگتن پست در گزارشی درباره قرارداد نایک اردن در سال 1992 گزارش داد که اگر کفش و پوشاک مرتبط با آن یک شرکت مستقل بود، پنجمین شرکت بزرگ تولید کفش ورزشی در جهان بود.

گلر گفت: "آنها یک ضربه فوری بودند." "یک چیز در مورد کفش ها که آنها را بسیار نمادین می کند این است که آنها در رنگ های مختلف عرضه می شوند. قبل از اینکه Air Jordan وارد بازار شود، بیشتر کفش های بسکتبال بسیار ساده بودند. آنها معمولاً سفید و مشکی، سفید و سرمه ای یا سفید و خاکستری بودند. "

جردن 1 همچنین به توقف رکود نادر نایک کمک کرد. در اواسط دهه 80، نایک به رونق ایروبیک توجه کرده بود و از ریباک عقب افتاده بود.

فیل نایت یکی از بنیانگذاران آن در سال 1993 در مطالعه موردی مدرسه بازرگانی هاروارد گفت: «در بهار 1984، همه چیز به جهنم می رفت.

در اواخر دهه 80، نایک مجموعه کاملی از محصولات ایر، از جمله Air Max را معرفی کرد و برند جردن به رشد خود ادامه داد. بین سال‌های 1988 و 1991، نایک به طور متوسط ​​36 درصد افزایش فروش سالانه داشت. نایک همچنین پیشتاز صنعت را از ریباک به دست آورد، رهبری که هرگز آن را رها نکرد.

غوگومو گفت: «ظهور اردن باعث شد ایر جردن 1 به حرکت درآید، که منجر به تقاضای سراسری شد و کفش‌ها را به یکی از ضروری‌ترین کفش‌ها برای کفش‌های کتانی تبدیل کرد. هنگامی که اسکیت بازها به آن ها دست پیدا کردند، این شبح بیشتر در بازار منفجر شد که از آن به عنوان یک کفش ورزشی برای بازیکنان بسکتبال به یک کفش ورزشی روزمره تبدیل شد.

از آن زمان به یکی از لوازم اصلی مد تبدیل شده است و روی فرش های قرمز، پای بازیکنان فوتبال NFL، نوازندگان و افراد مشهور ظاهر می شود. وقتی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود، صف‌های طولانی خارج از Foot Locker، Champs Sports، و بوتیک‌هایی با سر کفش‌هایی که ناامید از گرفتن یک جفت هستند تشکیل شده است.

کمبود، داستان سرایی، همکاری و "آخرین رقص"

پس از سال 1985، ایر جردن 1 تا سال 1994 مجدداً با مشخصات اصلی عرضه نشد. نایک تا سال 2015 این کفش را دوباره به کار نگرفت، اگرچه نسخه تقریباً اصلی آن در سال 2013 منتشر شد.

گلر گفت: «همه این نسخه‌ها مورد علاقه کلکسیونرهای کفش‌های ورزشی هستند و «گمشده و پیدا شده» Air Jordan 1 نیز چنین خواهد بود.

کیسال افزود: «نایک با نسخه‌های قدیمی‌تر به مراتب کمتری به رنگ شیکاگو نزدیک شده است، و به جذابیت داشتن یک تکه کفش نادر از تاریخ کفش‌های ورزشی که مستقیماً به خود GOAT گره خورده است، افزوده است». نایک به دو صورت تقاضا را حفظ کرد: کمبود و نوستالژی. بررسی انواه کفش ورزشیورزشی...

ما را در سایت بررسی انواه کفش ورزشیورزشی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : رضا بازدید : 77 تاريخ : يکشنبه 29 آبان 1401 ساعت: 14:38